De Centrale Markthal in Amsterdam West organiseert op zondag 26 oktober een open huis, met activiteiten vanuit de gebruikers en de lancering van een nieuwe, gratis audiotour. Gebruikers van de Centrale Markthal geven workshops, er zijn vintage kramen  en restaurant Raïnaraï opent zijn ‘souk’ met lekkernijen. ‘Centrale Markthal Open’ duurt van 11:00 tot 19:00 uur.

Gerard Schuurman, BOEi: “Het initiatief is bedoeld voor alle Amsterdammers die benieuwd zijn wat er in de Centrale Markthal te beleven is. Eind 2024 hebben we met de loopbrug een vaste verbinding met de stad, en inmiddels zijn er zo’n 40 culinaire, creatieve en circulaire ondernemers gevestigd. Ook de komende periode openen er nieuwe initiatieven in de Centrale Markthal.”

Het Storytelling Centre lanceert op zondag 26 oktober een gratis toegankelijke, bijzondere verhalenroute door de Centrale Markthal, waarmee de verhalen van de centrale markt van vroeger èn nu door iedereen beleefd kunnen gaan worden. In één van de pakhuizen wordt een kleine expositie ingericht.

Voor liefhebbers van vintage kleding en spullen is een deel van de markthal ingericht als markt (www.centralemarkthal.nl/vintage). Daarnaast worden door gebruikers van de Centrale Markthal activiteiten en workshops gegeven. Bij synthesizerbouwer ‘This is not Rocket Science’ kunnen bezoekers bijvoorbeeld zelf aan de slag met synthesizers en soldeerbouten.

Centrale Markthal Open wordt gehouden op zondag 26 oktober van 11:00 tot 19:00 uur.